231
1379458

Vävd tapet, fragment, gobelängteknik, ca 183 x 113 cm, Flandern 1600-tal

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
914 - 1 100 EUR
971 - 1 170 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Polykrom landskap med familj. I fonden ett slott.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, skador, lagningar och kompletteringar, obetydliga hål. Senare lisière.