242
1396477

Matta, antik Anatolik Namazlyk kelim, ca 168 x 106 cm

Utropspris
6 000 SEK
548 EUR
583 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Rödmelerat fält med stiliserat blommande träd. Flera smala bårder.

Jämnt blekt. Något slitage, smärre lagningar.