295
1398114

Matta, semiantik, Täbris, figural, ca 138 x 86 cm

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 100 - 1 370 EUR
1 170 - 1 460 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Rosamelerad botten med polykrom blomsterurna, medaljong och hörnornament. Mörkblå huvudbård med blommor och kartuscher.

Abrasher. Obetydligt slitage, lagningar.