319
1401472

Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
366 - 548 EUR
388 - 583 USD
Klubbat pris
2 200 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt "Stock(holm) 7/6 1753. 3 1/2 daler kopparmynt". Dekor i starkeldsblått med motiv av fågel på blommande kvist. Diameter 35 cm.

Sprickor, nagg.