587
1397711

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 480 - 7 310 EUR
5 830 - 7 770 USD
Klubbat pris
190 000 SEK
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)

Vilande kvinna

Signerad Zorn samt med inskriptionen "Runeborg". Röd krita på papper 24 x 35 cm.

Proveniens

Privat samling, Wien.

Bukowskis tackar Zornmuseets museidirektör Johan Cederlund för hjälpen att katalogisera detta verk.

Konstnär