655
1401517

Carl Abraham Rothstén

(Sverige, 1826-1877)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 650 - 1 830 EUR
1 750 - 1 940 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Abraham Rothstén
(Sverige, 1826-1877)

Gustaf III:s paviljong i Haga

Signerad C Rothstén och daterad 1877. Duk 39 x 56 cm.