Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
362 föremål
918. Altarbord, hardwood. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
870. Altartäcke, broderat siden. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
1007. Amulett och skulptur, nefrit, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
938. Ando Hiroshige (1797-1859), färgträsnitt. Japan, circa 1841-44.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1020. Ask med lock, lackerad i rött. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
804. Ask med lock, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
897. Ask med lock, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
809. Ask med lock, tre stycken, lack. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
Klubbat pris 
330 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
926. Assietter, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
909. Assietter, fem stycken, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1122. Assietter, fyra stycken, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1109. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1062. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1070. Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1078. Bricka, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Broderat altartäcke, siden. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1001. Buddha, brons. Laos, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
811. Bältesspännen, två stycken, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1063. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1015. Coasters, ett par, emalj på koppar. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
825. Elefant/rökelsehållare, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
964. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1059. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1124. Fat, ett par, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1079. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1089. Fat, ett par, porslin. Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
905. Fat, fem stycken, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1097. Fat, fem stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
923. Fat, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1123. Fat, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
907. Fat, keramik. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1038. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644) eller senare.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
983. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1037. Fat, keramik. Mingdynstin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1132. Fat, kompaniporslin. Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
954. Fat, kraakporslin. Ming dynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
969. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
967. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
908. Fat, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1129. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1133. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
826. Fat, porslin. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
957. Fat, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-1627).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
972. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1014. Fat, silver. Hung Chong & Co, Shanghai (verksam 1830-1925).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1096. Fat, sju stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
982. Fat, två stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
966. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
977. Fat, två stycken, qingbai. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
955. Fat, två udda, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
840. Figurin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
986. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
949. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli 1572-1620).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK