Important Spring Sale 641

362 föremål
1054. Praktvas, porslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
974. Vas, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke i rött.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1076. Praktvas, biskviporslin. Qingdynastin, med Kangxis märke.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
902. Kabinettskåp, svart lack. Japan, Edo perioden, 1600-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
792. Urna med lock, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
816. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
798. Relief, trä. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
864. Matta, antik Beijing, Mått circa 376 x 297 cm.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
916. Matta, antik Beijing, ca 540 x 311 cm.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
802. Penselställ, porslin. Qingdynastin, med Yongzhengs märke.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1019. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1039. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1080. Skål, porslin. Kina, troligen republik med Yongzhengs märke.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
Klubbat pris
330 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
930. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
787. Kruka med lock, porslin. Transition, Kina, 1600-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
827. Skål, keramik, chünglasyr. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
874. Skåp, två stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
185 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1139. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
836. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxis märke och period (1664-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1095. Urna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
790. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
851. Meipingvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
791. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
880. Paneler, sex stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1116. Penselställ, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1041. Takryttare, ett par, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
779. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1027. Matta, semiantik Baotou, Kina, ca 216 x 164 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK