Important Spring Sale 641

19 föremål
337. Figurin, porslin. Lomonosov, 1963.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
324. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1765.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
325. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
332. Figurgrupp, keramik. Italien, Vinovo, märkt 1817.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
326. Fat, fajans. Holland, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
333. Fat, porslin. Empire, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
328. Urna, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
319. Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
335. Urna, porslin. Bing & Grøndahl, Danmark, 1860-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
320. Gräddkanna, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
327. Tallrik, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
321. Tallrikar, två stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
329. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
330. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
331. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK