1024
1439952

Målning, tusch och färg på siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
731 - 914 EUR
777 - 971 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Klassiskt motiv med "100" lekande pojkar. Uppklistrad på pannå. Mått med ram 31,5x249 cm. Motivets mått 25x241 cm.

Skador, slitage.