1050
1437821

Bålskålar, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
731 - 914 EUR
777 - 971 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld dekor mot powderblue fond. Diameter 30 cm.

Brättesspricka. Förgyllningen med slitage. Mistor.

Proveniens

Purchased at Bukowskis, sale 565, lot not 1435.