979
1440854

Fat, åtta stycken, porslin. Japan, Edoperioden, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
457 - 640 EUR
485 - 680 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala, med dekor i underglasyrblått med strödda löv. Längd 18,5 cm.

Några med små nagg, krackelyr och mistor.