Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795483
Barock
Ljusstakar i mÄssing, 2 stycken, barock 1700-tal.

LJUSSTAKAR I MÄSSING, 2 stycken, barock 1700-tal.

Rund fot. Svarvat skaft. Höjd 25,5 cm.

Slitage. Smärre bucklor. En något sned. En fot med lagning. En något kortad.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
6 000 SEK