Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795490
SKÅL I GLAS, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.
SkÅl i glas, 1800-tal.

Båtformad på fot. Målad dekor i relief föreställande fågel och växter. Förgylld kant. Längd 22,5 cm, höjd 20,5 cm.

Slitage. Smärre bortfall av målad dekor.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
1 500 SEK