Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795497
KANDELABRAR I MÄSSING, ett par Frankrike 1700-tal.
Kandelabrar i mÄssing, ett par frankrike 1700-tal.

Rund fot. Kannelerat skaft. Två svängda ljusarmar som är löstagbara. Går att användas som ljusstakar. Spår av försilvring. Höjd 24,5 cm.

Slitage. Smärre repor. Fot och ljusmanschetter med igensatta borrhål, har varit elektrifierade.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
8 000 SEK