Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795504
Anders Gustaf Andersson
(1780-1833)
Anders gustaf andersson, miniatyr, signerad och daterad 1807. gouache på ben.

ANDERS GUSTAF ANDERSSON, Miniatyr, signerad och daterad 1807. Gouache på ben.

Anna Maria Lodin. Oval 7 x 5,8 cm.

Oramad, smärre slitage.

Proveniens

Lidströmer
Anna Maria Lodin f. Trädgårdh (1789-1875). mor till
Clara Carolina L gift med grosshandlare Otto Lidströmer

Utropspris
3 000 SEK