Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795525
NATTMÖSSA I BRODERAT SIDEN, daterad 1801.
NattmÖssa i broderat siden, daterad 1801.

Broderat mönster med blomsterslingor samt datering 1801 och initialer JL förJonas Lidströmer. Medföljande påse i läder. Höjd ca 20 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Skador.

Proveniens

Jonas Lidströmer

Utropspris
3 000 SEK