Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795545
Carl Peter Lehmann
(1794-1876)
Carl peter lehmann, tillskriven, oljemålning på duk.

CARL PETER LEHMANN, tillskriven, oljemålning på duk.

Porträtt av livmedikus Carl-Gustaf Lodin. 62 x 57 cm. Samtida bronserad ram.

Krackelerad. Gulnad. Slitage. Smärre färgbortfall.

Proveniens

Lidströmer,
Otto A O Lidströmer var gift med deras dotter Clara C A Lodin

Utropspris
3 000 SEK