795558
Empire
(1810-1840)
Divanbord i karl johan-stil, 1900-talets början.

DIVANBORD I KARL JOHAN-STIL, 1900-talets början.

Mahogny. Rektangulär skiva med två klaffar. Pelarfot. Förgyllda tassfötter. Längd 94(134), bredd 72, höjd 76 cm.

Slitage. Ställvis blekt. Smärre repor.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
2 000 SEK