795559
Empire
(1810-1840)
Karmstolar i karl johan, ett par, 1800-talets första hälft.

KARMSTOLAR I KARL JOHAN, ett par, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Peltaformad ryggbricka. Sabelformade ben. Klädd stoppad sits.

Slitage. Blekt. Ett armlän något löst.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
4 000 SEK