795561
Empire
(1810-1840)
Stolar i karl johan, ett par, 1800-talets första hälft.

STOLAR I KARL JOHAN, ett par, 1800-talets första hälft.

Mahogny. Genombruten rygg. Sabelformade ben. Klädd sits.

Slitage. Repor. Smärre fanerskador.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
2 000 SEK