Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795562
Empire
(1810-1840)
Ampel i empire, frankrike 1800-talets första hälft. höjd 85 cm.

AMPEL I EMPIRE, Frankrike 1800-talets första hälft. Höjd 85 cm.

Förgylld. Sex svängda genombrutna armar. Diameter 50 cm, höjd 85 cm.

Smärre slitage. Hål från tidigare elektrifiering. Repor.

Proveniens

Lidströmer

Utropspris
12 000 SEK