795598
Fredrik August Lidströmer
(1787-1856)

FREDRIK AUGUST LIDSTRÖMER, Tuschlavering.

Lönn hos (Johan) Törnström (Amiralitesbildhuggare). 28,5 x 21,5 cm. Enligt uppgift a tergo signerad FAL och daterad d 7 aug 1805 ritad hos Törnström.

Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar.

Proveniens

Lidströmer
Familjerna Lidströmer och Törnström stod varandra nära och Jonas dotter Christina Charlotta gifte sig med Törnströms son Jonas

Utropspris
3 000 SEK