795655
Christine Sundberg
(1837-1892)
Christine sundberg, olja på pannå, ett par, signerad och daterad 1883.

CHRISTINE SUNDBERG, Olja på pannå, ett par, signerad och daterad 1883.

Syskonen Sigrid (f 1866) och Gustaf (f 1871) Lidströmer. pannå, vardera 24 x 18,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Lidströmer
Sigrid och Gustaf var barn till grosshandlare Otto Lidströmer och Carolina f. Lodin

Utropspris
3 000 SEK