Prenumerera på vårt nyhetsbrev

795656
Fredrik August Lidströmer
(1787-1856)

FREDRIK AUGUST LIDSTRÖMER, Tuschlavering.

Pil hos (Johan) Törnström. (Amiralitetsbildhuggare). 27,5 x 22,5 cm. Enligt text a tergo signerad FAL och daterad d 10 1805 ritad hos T.

Ej examinerad ur ram. Veck, smärre fläckar.

Proveniens

Lidströmer
Familjerna Lidströmer och Törnström stod varandra nära och Jonas dotter Christina Charlotta gifte sig med Törnströms son Jonas

Utropspris
3 000 SEK