802759
SKÅL I FLINTGODS, 1800-tal.
SkÅl i flintgods, 1800-tal.
SkÅl i flintgods, 1800-tal.
SkÅl i flintgods, 1800-tal.
SkÅl i flintgods, 1800-tal.

Rund form på fotklack. Lysterglasyr med dekor av hus. Diameter 19,5 cm, höjd 9,5 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK