Important Toys

VISNING: Västberga Allé 3. Öppet: mån–tors: 10–19, fre: 10–17, lör: 11–15.

BILD-LILLI, docka, Tyskland, 1955-1964.
Slutpris
7 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slutpris
7 756 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slutpris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Slutpris
7 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slutpris
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, ca 1930.
Slutpris
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARBIE, serietidning #1, Stockholm, 1963.
Slutpris
3 288 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
Slutpris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÖCKER, 12 stycken, docklitteratur.
Slutpris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka 7622, Tyskland, ca 1912.
Slutpris
3 711 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1900-talets början.
Slutpris
938 SEK
Utropspris
1 800 SEK
POJKDOCKA, karaktärsdocka, Tyskland, 1910-tal.
Slutpris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄSTNER, biskvidocka JDK 260, Tyskland, 1916.
Slutpris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HEUBACH, pojkdocka, Tyskland, 1910-tal.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1930/40-tal.
Slutpris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
S.F.B.J, pojkdocka 235, Paris, Frankrike, 1910-tal.
Slutpris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, Tyskland, 1910-tal.
Slutpris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERTEL & SCHWAB, biskvidocka 173, Tyskland, ca 1914.
Slutpris
21 010 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BISKVIDOCKA, möjligen Frankrike, 1800-talets slut.
Slutpris
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEIFF, "Grodan Boll", Tyskland, ca 1956.
Slutpris
2 250 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DEANS RAG BOOK, Musse Pigg, England, 1930-tal.
Slutpris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCHUCO, "Tricky" nalle, Tyskland, 1940/50-tal.
Slutpris
1 211 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, butiksdisplay, 1969.
Slutpris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STEIFF, katt, Tyskland omkring 1930.
Slutpris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, "Treff" samt katt, Tyskland, 1930-tal.
Slutpris
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
STEIFF, sannolikt, häst på hjul, 1910-tal.
Slutpris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEIFF, 4 stycken nallar, Tyskland, 1920-50.
Slutpris
3 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEIFF, Teddy Baby nalle, Tyskland, ca 1952.
Slutpris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅNGSLUP, plåt, 1800-talets senare del.
Slutpris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
Slutpris
8 602 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DOMO, Maserati, Italien, ca 1948.
Slutpris
61 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
HÄSTVAGN, Tyskland omkring 1890-1900.
Slutpris
19 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BING WERKE, dykare, Tyskland, 1920-tal.
Slutpris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAMA, tomte i plåt, Tyskland, 1930-tal.
Slutpris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LEHMANN, Captain of Kopenick, Tyskland, 1907-1918.
Slutpris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEBRÜDER EINFALT, ballerina no 244, Tyskland, 1920-tal.
Slutpris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DISTLER, sportbil JD 3058, Tyskland, 1930-tal.
Slutpris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GEBRÜDER BING, flodbåt, Tyskland, 1910-tal.
Slutpris
12 233 SEK
Utropspris
10 000 SEK