838583
DOCKSKÅPSMÖBLER OCH TILLBEHÖR, ca 40 delar, bland annat Waltershausen, Tyskland, 1800/1900-tal.
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal

Trä och metall. Flertal möbler med förgylld dekor. Bestående av bland annat salongsgrupper, spegeltrymåer, byråar, sängbord, ljuskrona, matsalsgrupp, chiffonjé, säng med mera. Höjd ca 2-20 cm.

Betydande slitage. Sprickor. Skador. Lagningar. Delar saknas.

Slutpris
4 900
459
507
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
12 nov 2016 19:43
4 900 SEK
12 nov 2016 19:43
4 700 SEK
12 nov 2016 19:06
4 000 SEK
30 okt 2016 18:31
2 500 SEK
26 okt 2016 19:14
1 000 SEK