840809
GEBRÜDER BING, 10375/2, Open Tourer, Tyskland, ca 1912.
2, open tourer, tyskland, ca 1912

Handmålad plåt. Urverksdriven. Fyra öppningsbara dörrar. Gummidäck. Längd 32 cm. Nyckel finns.

Slitage. Smärre lackskador. Tre handtag av, ett medföljer löst. Kylarprydnad saknas. Stänkskärmar något vridna. Fästet till ena lyktan saknas.

Proveniens

Familjen Holm, Insjön(postorderföretaget Åhlén&Holm). Inropad på auktion i Insjön ca 1915 då familjen Holm flyttade sin verksamhet till Stockholm.

Slutpris
67 000
6 253
6 923
Utropspris
50 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
13 nov 2016 20:49
67 000 SEK
8
13 nov 2016 20:49
65 000 SEK
13 nov 2016 20:46
61 500 SEK
8
13 nov 2016 20:46
59 500 SEK
13 nov 2016 20:46
57 500 SEK