845388
KÄTHE KRUSE, flickdocka, Tyskland, 1920-tal.
KÄthe kruse, flickdocka, tyskland, 1920 tal

Formpressat huvud med målade anletsdrag. Stoppad kropp. Stämpel under vänster fot. Höjd 42 cm.

Smärre slitage. Skador. Lagningar.

Slutpris
1 200
112
124
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
12 nov 2016 22:08
1 200 SEK
2 nov 2016 7:04
1 000 SEK
28 okt 2016 17:47
300 SEK