906602
Lars Englund
(Född 1933)
Lars englund, skulptur signerad och numrerad på certifikat

LARS ENGLUND, skulptur signerad och numrerad på certifikat.

"Theorem B". Multipel numrerad 22/open edition. Utförd 2013. Diameter 18 cm.

Proveniens

Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Lars Englund -Skulptera med luft", 13 april-12 maj 2013.
Privat samling (förvärvad på ovanstående utställning).

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
7 600
708
786
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
18 jun 2017 13:43
7 600 SEK
18 jun 2017 13:43
7 400 SEK
18 jun 2017 13:43
7 200 SEK
18 jun 2017 13:42
7 000 SEK
18 jun 2017 13:42
6 800 SEK