906615
Tommy Östmar
(1934-2007)
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974
5 daterad 1974

TOMMY ÖSTMAR, skulptur i bemålad gips signerad Tommy Östmar numrerad 1/5 daterad 1974.

"Patrasket". Höjd 22 cm.

Nagg med färgbortfall. Slitage.

Proveniens

Anders Thornberg Collection.
Anders Thornberg Collection, auktion, Stockholms Auktionsverk, 2004.
Privatsamling (förvärvad på ovanstående auktion).

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
5 000
467
517
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
17 jun 2017 17:22
5 000 SEK
17 jun 2017 16:25
3 333 SEK
12 jun 2017 15:09
2 222 SEK