1090335
Oiva Toikka
(1931-2019)
2000
2000
2000
2000
2000

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 2007 90/2000.

Färgad glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Höjd ca 8 cm. Etikettmärkt.

Smärre slitage. Kantnagg i botten.

Anja Lehtovuori
Anja Lehtovuori

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
300 EUR