1090559
Oiva Toikka
(1931-2019)
2000
2000
2000
2000
2000
2000
2000

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, glas, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi 1996, numrerad 174/2000.

Glasformation omsluten av gjutet, klart glas. Sidorna slipade. Bär tillverkarens etikett. Höjd 7 cm.

Obetydligt slitage, helhetsintrycket är mycket gott.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
400 EUR