901918
Oiva Toikka
(1931-2019)
Oiva toikka, glasfÅgel. sångtrast. sign. oiva toikka, nuutajärvi notsjö

OIVA TOIKKA, GLASFÅGEL. Sångtrast. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö.

Mörktonat och iriserande glas. Etikettmärkt Nuutajärvi 1793, Wärtsilä Finland.
Höjd 16,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
200 EUR