Konstspecialisternas tips

KONSTSPECIALISTERNAS TIPS – ETT URVAL SVENSK OCH INTERNATIONELL KONST
Här presenterar Bukowskis konstspecialister ett urval av moderna och samtida konstverk, såväl svenska som internationella, av hög kvalitet till rimliga utrop. Kanske kan detta vara steget till att börja din egen konstsamling? Kontakta gärna våra specialister för tips och råd.

LARS LERIN, olja på duk, signerad Lars L.
Slutpris
87 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
ANTONI TÀPIES, carborundumetsning, signerad och numrerad HC.
Slutpris
9 200 SEK
Utropspris
13 000 SEK
MARC CHAGALL, efter, 1957, färglitografisk affisch.
Slutpris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HELMER OSSLUND, akvarell, signerad Helmer Osslund.
Slutpris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
YLVA CEDER, olja på pannå, 2005, signerad a tergo.
Slutpris
26 000 SEK
Utropspris
36 000 SEK
ESAIAS THORÉN, olja på pannå, signerad E. Thorén.
Slutpris
10 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TOMMY ÖSTMAR, färglitografi, signerad och numrerad 21/60.
Slutpris
1 955 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRIK SAMUELSON, olja på duk, signerad U Samuelson.
Slutpris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STIG CLAESSON, olja på duk, signerad Stig Claesson.
Slutpris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK