Silver BestickSkedar
928682
Sked, silver, Baltikum 1700-tal.
Sked, silver, baltikum 1700-tal.

Skaftet med graverad vapensköld, initialer och datering 1776. Frånsidan med dekor av Kristi dop. Längd 19,5 cm, vikt 46 gram.

Lätt bruksslitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Slutpris
2 244
211
233
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
24 sep 2017 22:28
2 244 SEK
8
24 sep 2017 22:26
2 044 SEK
24 sep 2017 22:26
1 950 SEK
24 sep 2017 22:25
1 936 SEK
8
24 sep 2017 22:25
1 836 SEK