Silver BestickSkedar
928685
Råttsvanssked, silver, icke identifierade stämplar, 1600-tal.

Gjutet, fasetterat skaft med plant avslut och initialer. Längd 17,5 cm, vikt 43 gram.

Bruksslitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

1 800
169
187
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
24 sep 2017 22:14
1 800 SEK
23 sep 2017 17:04
1 500 SEK
16 sep 2017 12:37
555 SEK