AllmogeAllmoge
926150
KRUKA SAMT KANNA, lergods, allmoge, 1800-tal
Kruka samt kanna, lergods, allmoge, 1800-tal.

Delvis glaserade. Hänklar. Krukan märkt 1898. Höjd 18,5-20,5 cm

Slitage. Nagg. Krackelyr.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
1 050
100
111
Utropspris
1 800 SEK
Budhistorik (9 bud)
11 jun 2017 22:01
1 050 SEK
11 jun 2017 22:01
1 000 SEK
11 jun 2017 20:03
600 SEK
11 jun 2017 20:03
550 SEK
8 jun 2017 23:04
500 SEK