923451
DERRIÈRE LE MIROIR, tidskrift, "Hommage a Georges Braque", No. 144-145-146, 1964.
DerriÈre le miroir, tidskrift, "hommage a georges braque", no. 144-145-146, 1964.

Innehåller en orginallitografi av Mirò, Tal Coat, Ubac, Pallut, Picasso samt litografier efter andra konstnärer. Picasso är dubbelsidig, 38x56 cm

Slitage. Gulnad. Mindre skador.

Proveniens

Från en svensk privat samling.

Cramer 87 samt 124. Mourlot 401 samt 351a.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
1 501
141
156
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
16 jun 2017 22:19
1 501 SEK
16 jun 2017 22:19
1 401 SEK
16 jun 2017 22:19
1 301 SEK
16 jun 2017 22:19
1 201 SEK
16 jun 2017 22:18
1 200 SEK