935954
AMPEL, för fyra ljus, empire, 1800-talets början.
Ampel, för fyra ljus, empire, 1800 talets början

Förgylld brons och patinerad metall. Ljusarmar med anfanger i form av figurmaskaroner. Höjd 64, diam 37 cm.

Ställvis sliten förgyllning. Ovansida på skålformation med två borrade hål.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Slutpris
27 000
2 532
2 811
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
20 sep 2017 20:05
27 000 SEK
20 sep 2017 20:03
26 000 SEK
20 sep 2017 20:03
25 500 SEK
20 sep 2017 20:03
25 000 SEK
20 sep 2017 20:02
24 000 SEK