935962
HALSBAND, tvåradigt, manglad länk.
Halsband, tvåradigt, manglad länk

18K guld, ej stämplad. Längd ca 45 cm. Totalvikt ca 29,1 g.

Det finns en sektion vid låset på båda råder av ankarelänk i silver, ej guld. Bruksslitage.

Proveniens

Enligt uppgifter troligen tillverkats av Färnert eller Lindahl och Färnert Guldsmeder, Uppsala.

Slutpris
5 000
469
520
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
20 sep 2017 10:48
5 000 SEK
20 sep 2017 10:48
4 800 SEK
17 sep 2017 5:00
4 000 SEK
15 sep 2017 10:39
800 SEK