Smycken RingarInger Estham
935963
Wiwen Nilsson
(1897-1974)
Wiwen nilsson, ring, lund, 1944, silver med trappslipad bergkristall

WIWEN NILSSON, ring, Lund, 1944, silver med trappslipad bergkristall.

Bergkristall, ca 11,7 ct. Storlek 17/53. Totalvikt ca 8,2 g. Originalask medföljer.

Bergkristallen med två mindre nagg. Ställvis anlöpning. Bruksslitage.

Slutpris
8 100
757
837
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
20 sep 2017 19:20
8 100 SEK
8
20 sep 2017 19:20
8 000 SEK
8
20 sep 2017 19:20
7 900 SEK
20 sep 2017 19:20
7 700 SEK
8
20 sep 2017 19:20
7 500 SEK