935965
KEDJA samt HÄNGE med snäckskalkamé, 18K guld.
Kedja samt hÄnge med snäckskalkamé, 18k guld

Kedja, Bostonlänk, doserat med otydliga stämplar. Längd ca 43 cm. Hänge föreställande jungfru Maria, Schutz Lindahl, Uppsala, 1976. Höjd ca 5 cm. Totalvikt ca 21,2 g.

Snäckskalkamé har troligen blivit omklistrad i infattningen. Bruksslitage.

Slutpris
3 030
282
314
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
8
20 sep 2017 19:28
3 030 SEK
20 sep 2017 19:27
2 830 SEK
8
20 sep 2017 19:27
2 815 SEK
20 sep 2017 17:35
2 615 SEK
20 sep 2017 17:35
2 415 SEK