942691
BROSCH med snäckskalkamé, seedpärlor och troligen syntetiska rubiner.
Brosch med snäckskalkamé, seedpärlor och troligen syntetiska rubiner

14K guld, ej stämplad. Längd ca 5,5 cm. Totalvikt ca 4,8 g.

En syntetisk rubin har troligen blivit omklistrad i infattningen. Seedpärlorna är något skadade. Bruksslitage.

Slutpris
650
61
67
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
29 sep 2017 17:28
650 SEK
29 sep 2017 16:57
600 SEK
29 sep 2017 16:57
570 SEK
29 sep 2017 13:47
450 SEK
29 sep 2017 13:47
400 SEK