Smycken RingarInger Estham
942701
RING med fasettslipad citrin.
Ring med fasettslipad citrin
Ring med fasettslipad citrin
Ring med fasettslipad citrin
Ring med fasettslipad citrin

Citrin ca 2,76 ct. Troligen Schutz Lindahl, Uppsala, 1977, 18K guld. Storlek 17,75/55. Totalvikt ca 4,9 g.

Citrinen med repor och några mindre nagg. Skenan är trasig. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK