DesignInger Estham
942730
FIRMA SVENSKT TENN, burk med lock av tenn, Stockholm 1927.
Firma svenskt tenn, burk med lock av tenn, stockholm 1927.

Cylindrisk med graverad dekor av trianglar i rutnät. Locket med lockknopp av lejon. Stämplad med änglamärket Svenskt Tenn A8. Höjd ca 20,5 cm.

Dedikation undertill. Mindre åldersbetingat slitage.

Slutpris
28 006
2 599
2 890
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (35 bud)
10
20 sep 2017 20:08
28 006 SEK
9
20 sep 2017 20:08
27 006 SEK
9
20 sep 2017 20:07
27 003 SEK
10
20 sep 2017 20:07
26 003 SEK
9
20 sep 2017 20:07
25 006 SEK