942732
VAS, satsuma. Japan, 1900-talets första hälft.
Vas, satsuma. japan, 1900 talets första hälft

Rik dekor av figurscener från hovlivet. Märkt i botten. Höjd 37,5 cm.

Slitage. Krackelyr.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
3 900
365
403
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
20 sep 2017 19:58
3 900 SEK
20 sep 2017 17:50
3 700 SEK
20 sep 2017 17:50
3 500 SEK
20 sep 2017 17:50
3 500 SEK
20 sep 2017 15:32
3 200 SEK