1080866
Asmund Arle
(1918-1990)
Asmund arle, skulptur, brons, signerad asmund arle och daterad 1971

ASMUND ARLE, Skulptur, brons, signerad Asmund Arle och daterad 1971.

"Madonna med barn". Gjutarstämpel H. Bergman Cire Perdue. Mörpatinerad brons. Höjd 56 cm.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
36 000
3 360
3 720
Utropspris
60 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
19 sep 2018 21:24
36 000 SEK
19 sep 2018 14:38
32 000 SEK
12 sep 2018 21:12
17 000 SEK
10 sep 2018 15:18
16 500 SEK
7 sep 2018 7:39
11 000 SEK