1081187
Asmund Arle
(1918-1990)

ASMUND ARLE, Skulptur, brons, signerad Asmund Arle och numrerad 1/5.

"Häst och vagnshjul". Gjutarstämpel Cire Perdue J. Rosengren Limhamn. Mörkpatinerad brons. Höjd 13, längd 34,5 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L19
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

8 200
768
848
Utropspris
30 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
8 sep 2018 14:10
8 200 SEK
8 sep 2018 8:17
8 000 SEK
5 sep 2018 21:42
5 500 SEK
5 sep 2018 13:43
5 000 SEK